مقالات

ایده های سفره هفت سین ۱۴۰۲ ( انواع چیدمان سفره هفت سین )

یکی از اعیاد باستانی و بسیار زیبای ما ایرانی ها عید نوروز می باشد یکی از رسوم زیبای این عید چیدن سفره هفت سین برای گرد هم آمدن اعضای خانواده است عده ای از قدیمیان نیز معتقدند که هفت سین نماد شور زندگی می باشد. هر کدام از موادی که بر روی سفره ی هفت سین قرار می گیرند نماد بخش مهمی از حیات می باشند. در این مقاله ایده های تزئین و گام به گام  تزئین میز سفره هفت سین شیک را به شما می گوییم.

ایده های جذاب چیدن سفره هفت سین

 

۱ – یک میز مناسب انتخاب کنید.

مهم ترین عاملی که سفره هفت سین شما را زیبا می کند انتخاب یک میز زیبا می باشد. می توانید برای روی میز از انواع رومیزی و رانر ها استفاده نمایید تا جذابیت بیشتری ایجاد کنید. البته این موضوع تا حدود بسیار زیادی مربوط به این است که چه سبک هفت سینی را قصد دارید تا برای سال ۱۴۰۲ استفاده کنید.

 

 

 

۲ – ظروف هفت سین

از ظروف یک دست استفاده کنید لازم نیست حتما برای چیدن سفره هفت سین به سراغ ظروف گران قیمت و صرف هزینه های زیاد بروید می توانید از ظروف منزل هم استفاده کنید اما توجه کنید که استفاده از ظروف متفاوت و با شکل مختلف در یک سفره زیبایی آن را خواهد گرفت. ظروف مسی یا ظروف شیشه ای ایده های خوبی برای سفره هفت سین هستند. حتی ظروف نوستالژی قدیمی هم ایده مناسبی برای هفت سین می باشد.

 

 

 

 

۳ – از ایده های جدیدی استفاده کنید

استفاده از ایده های بکر و نو با استفاده از وسایل ساده برای تزئین سفره هفت سین یک نوآوری خلاقانه است. به کمک وسایل در دسترس یک سفره هفت سین زیبا بسازید و از دیدن آن لذت ببرید.

 

 

 

 

۴ – از نمادهای سال کمک بگیرید

یکی از گزینه هایی که باید در تزئین سفره هفت سین ۱۴۰۲ فراموشش نکنید استفاده از نماد سال می باشد. نماد امسال خرگوش است از این نماد در شمع یا خرید ظروف هفت سین می توانید استفاده کنید.

 

 

۵ – از هفت سین کوچک استفاده کنید

لازم نیست حتما سفره هفت سین بزرگی داشته باشید که بخش بزرگی از فضای شما را اشغال کند می توانید تمام ظروف هفت سین خود را در یک سینی کوچک نیز بچینید. ایده های مختلفی در این باره وجود دارد مثلا استفاده از شیشه های کوچک یا ظروف چند طبقه استفاده کنید.

 

 

۶ – آینه

آینه از آن وسایلی است که نباید در چیدمان سفره هفت سین از خاطر خود ببرید. از آینه هایی متناسب با سبک هفت سین خود استفاده کنید. آینه در فنگ شویی هم کاربرد دارد اگر نمیدانید فنگ شویی چیه در مقالات دیگر بخوانید.

 

 

 

۷- گلدان و گل ها را  به خاطر بسپارید.

وجود گلدان های گل تازه به سفره هفت سین طراوات و شادابی می بخشد بنابراین از استفاده از آنها غافل نشوید حتی می توانید از گلدان هایی با گل های خشک نیز استفاده نمایید مانند گل گندم در گلدن رومیزی کوچک نیز یک ایده بکر برای زیبا کردن میز شما است.

 

 

۸ – استفاده از شیرینی

برای شیرین کردن کام خود و خانواده بر روی میز از انواع شیرینی و شکلات ها می توانید استفاده نمایید. این کار را بدون صرف هزینه در منزل می توانید انجام دهید شیرینی عید خوشمزه بپزید و آن را در یک ظرف زیبا بر روی میز قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *