مقالات

تزئین میوه + دستورالعمل های لازم ( + ایده های جذاب برای تزئین ظرف میوه )

یکی از ایده های جذاب برای همانی ها تزئین میوه ها می باشد. اگر به جای آنکه میوه ها را به شکل سنتی در یک میوه خوری مقابل مهمان ها قرار دهید آنها را با تزئینات زیبا برای مهمانانتان آماده کنید

میوه آرایی راهی عالی برای اینکه غذاهای میوه ای شما اشتها آورتر و جذاب تر به نظر برسند. راه های مختلفی برای تزئین سینی میوه وجود دارد، از تزئینات ساده با استفاده از میوه های پوست گرفته تا ترکیب های پیچیده تر و استفاده از هنر آرایی.

در این مقاله به بررسی چند نکته ساده در مورد تزئین میوه می پردازیم و سپس ایده های جذاب و مختلفی را در اختیار شما برای تزئین میوه ها قرار می دهیم.

ابزار های مورد نیاز برای تزئین میوه

 

۱- چاقو تیز و راحت

به دلیل آبدار بودن میوه ها حتما از یک چاقوی تیز استفاده نمایید که به خوبی برندگی داشته باشد و بدون فشار به میوه ها و خارج کرن آب آنها برش ها را ایجاد کند. نکته ای که باید آن را مدنظر قرار دهید راحتی چاقو می باشد. چاقویی را برای تزئین میوه ها انتخاب کنید که به راحتی بتوانید با آن کار انجام دهید.

۲- مزه ها

به مزه ی میوه هایی ه در کنارهم قرار می دهید دقت کنید طعم بعضی از میوه ها با گذشت زمان تقریبا رو به تلخی می رود سعی کنید از این میوه ها کمتر استفاده کنید. مزه هایی را در کنار هم قرار دهید که شباهت بیشتری به یکدیگر داشته باشند.

 ۳- زمان

بهتر است قبل از شروع به تزئین میوه وسایل مورد نیاز خود را آماده کنید تا زمان تزئینات را به حداقل ممکن کاهش دهید. زیرا هر چه زمان تزئین میوه تا رسیدن مهمانان کمتر باشد، میوه ها هر چه شادابتر و تازه تر باشند ظاهر سینی میوه شما هم زیبا تر و هیجان انگیزتر می باشد.

 

۴- از ظروف زیبا غافل نشوید

یکی از جنبه هایی که موجب می شود تا تزئین سینی مزه به چشم بیاید استفاده از ظروف زیبا می باشد. اردو خوری سرامیکی جدید و یا سینی های مزه فانتزی و جذاب می تواند بسیار در زیبا به نظر رسیدن سینی میوه نقش داشته باشد.

 

آبی کم رنگ
زرد
سبز تیفانی
سبز روشن
سرمه ای
قرمز
قهوه ای

اردوخوری با سینی چوبی

۲۲۵,۰۰۰ تومان۳۹۰,۰۰۰ تومان

 

۵- ابزارهای مورد نیاز

قالب های شیرینی پزی کی از ابزارهای کاربردی در تزیین ظرف میوه می باشد از این ابزار برای ایجاد برش های مختلف بر روی میوه ها استفاده کنید توجه کنید که لبه های آن به خوبی تیز شده باشند.

اسکوپ بستنی نیز یکی از ابزارهایی است که برای جدا کردن میوه های نرم مانند هندوانه یا خربزه استفاده می شود. و می تواند بسیار کاربردی باشند.

 

۶- به برش ها دقت کنید.

بسیار مهم است که بدانید از چه نقاطی باید میوه ها را برش دهید تا کمترین آسیب را ببینند و له نشوند. این کار تا حدودی مستلزم تجربه می باشد تا به درستی دریابید که چگونه باید هر میوه را برش دهید. سعی کنید ابتدا به خوبی با ظرف موردنظر خود را انتخا کنید سپس اقدام به اجرای آن نمایید.

 

 ایده های جذاب برای تزیین ظرف میوه

 

 


 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *