مقالات

+۲۰ ایده تزئین سینی مزه ( سینی مزه فینگرفود، پنیری، سبزیجات و …. )

سینی مزه یکی از خوراکی های شگفت انگیز هر مهمانی می باشد که می تواند دورهمی شما را از یک مهمانی ساده به یک مهمانی لوکس و با کلاس تبدیل کند. انتخاب نوع محتویات سینی مزه کاملا بستگی به سلیقه شما و مهمانانتان دارد و می تواند هر چیزی را شامل شود.

البته سینی مزه فقط برای دورهمی نیست و می توانید برای شام و ناهار تک نفره یا دو نفره نیز از آنها استفاده کنید. نوع سینی مزه پروتئینی یکی از انواع مزه های مناسب برای اینکار می باشد.

مراحل چیدن سینی مزه

اولین مرحله در چیدن سینی مزه انتخاب ظرف سینی مناسب می باشد. میتوانید برای اینکار از اردوخوری و یا دیس سرو چوبی و سرامیکی، سینی های شیشه ای و یا چوبی استفاده نمایید.

 

 

دومین مرحله انتخاب نوع مخلفات داخلی سینی مزه می باشد انواع سینی مزه شامل :

  • سینی مزه با خوراکی های شیرین ( انواع شیرینی، نون پنجره ای، )
  • خوراکی های ترش ( لواشک، آلوچه های جنگلی، ترشک )
  • خوراکی های شور  ( لوبیای ادامامه، زیتون، چیپس سیب زمینی خانگی، ساردین، ماکادمیای خانگی، آجیل های شور خانگی می توانند جزئی از این سینی مزه می توانند باشند)
  • خوراکی های پروتئینی ( ماهی سالمون، لوبیا سیاه، کلم بروکلی، کلم چینی، تخم مرغ و سایر مواد پروئینی تشکیل دهنده این سینی هستند)
  • سوخاری ( مرغ سوخاری، قارچ سوخاری، میگو سوخاری، ماهی سوخاری و سیب زمینی می تواند جزئی از این سینی باشد)
  • خوراکی های پنیری ( ناچو، مینی ساندویچ پنیری مرغ و وافل، پوتینه، کوکتل توپی و انواع غذاهای پنیری دیگر می توانند تشکیل دهنده ی این سینی مزه لذیذ باشند )
  • فینگرفود ( تهیه انواع فینگرفود و چیدن آنها در سینی )
  • میوه ای  ( استفاده از انواع میوه های فصل )
  • گیاهی ( استفاده از انواع گیاهان فصل، هویج، گوجه گیلاسی، کلم بروکلی، کلم های رنگی، ذرت ها و خیار )

البته چیدمان سینی مزه کاملا سلیقه ای است و می تواند از ساده ترین چیزهای در دسترس یخچال نیز تهیه شود. می توانید برای تزئین و چیدن سینی مزه از هویج، خیار، سیب زمینی سرخ شده و مرغ گریل شده با سس استفاده کنید. حتی ترکیبی از انواع چیپس، پفک و تنقلات این چنینی نیز می تواند به عنوان یک سینی مزه استفاده شود.

 

سومین مرحله نحوه چیدمان مواد انتخاب شده بر روی سینی می باشد احتمالا این مرحله شما را تا حدودی گیج کرده و نگران می کند که برای تزئین سینی مزه شیک چه باید کرد؟ در زیر بیش از ۲۰ ایده تزئین وجود دارد که به راحتی با استفاده از یک سینی و یک سیخ چوبی یا خلال دندان می تواند تمام این ایده ها را اجرا کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *